Almanya Hollanda’yı Evinde Yenmek İstiyor

Eski günlerine dönme aşamasındaki Almanya Hollanda'ya karşı.
Almanya v Hollanda
September 06,2019
21:45

Dünya Kupası’nın en büyük hayalkırıklığı olan Almanya bu düşüşün sonrasında UEFA Uluslara Ligi’nde de çıktığı 6 maçta bir tek galibiyet alamadı. Sonrasında bir toparlanma devresine giren panzerler eski günlerine dönüşün ilk sinyalini deplasmanda Hollanda’yı yenerek verdi. Şimdi Avrupa Şampiyonası elemelerinde bir kez daha Hollanda ile ama bu sefer evinde karşılaşacak olan Almanya yine galibiyet arayacak. Almanya’yı UEFA Uluslar Ligi’nde evinde yenen, deplasmanda berabere kalan Hollanda Avrupa Şampiyonası için yaptıkları ilk maçta 2-3 yenileceğini planlamamıştı. C grubunun en güçlü iki takımından biri olmasına karşın Hollanda iki maçta da Almanya’ya yenilmiş olmak istemiyor. Bu yüzden deplasmandaki maçta bütün kuvvetiyle rakibinin karşısına çıkacaktır.

BONUS: 900TL'YE KADAR 100%
Şimdi Oyna
  • Dünya Kupası sonrası takımın en önemli oyuncularından Thomas Müller, Mats Hummels ve Jerome Boateng’i milli takıma almayan teknik direktör Joachim Löw çok fazla eleştiri almıştı. Gençlere yer açmak için bu kararı aldığını belirten deneyimli hoca, takımın geçiş sürecinden iyi bir şekilde çıktığına inanıyor. Löw takımdaki değişimin ne derece başarılı olduğunu bu haftaki Hollanda karşılaşmasında da göstermek istiyor.
  • Hollanda Teknik Direktörü Ronald Koeman Almanya maçının çok da önemli olmadığı görüşünde. Deneyimli teknik adam Almanya’yı yenmekten çok toplamda alacakları puanlar ile Avrupa Şampiyonası’na gitmeye baktıklarını, öncelikli hedeflerinin Avrupa Şampiyonası’na katılmak olduğunu söylüyor. Bu ifadeler maça asılsalar da kaybetmelerinin olası olduğu görüşüne ağırlık katıyor.
  • Almanya bu hafta alışıldığı üzere baskılı ve pas trafiği yoğun bir oyun oynayacaktır. Löw elindeki kadro ile hem dikine hem de ortadan ataklar geliştirmeye bakacaktır. Hollanda savunması güçlü olsa da yenilenmiş Almanya karşısında zorlanacakları kesin. Almanya bu haftaki maçta en az iki gol atar gibi görünüyor.
  • Koeman her ne kadar kazanıp kaybetmekten çok puan hesapları yapıyor gibi görünse de deplasmanda Almanya’yı yenmek isteyecektir. En azından oyun planını buna göre kuracak, gol yeseler bile gol atmaya da bakacaklardır. Hollanda’nın da Almanya’ya gol atmayı başaracağı bir gerçek ancak galibiyeti getirecek derecede olur mu, pek mümkün görünmüyor.

Almanya ile Hollanda arasındaki maçta favori panzerler. Karşılıklı gollerin beklendiği karşılaşmada toplam gol 2,5 olur. Almanya’nın gollerinin en az biri de duran top organizasyonundan gelir.

Bahis yap -