İsveç İle Norveç İkinciliği İstiyor

İsveç Norveç'i ikincilik için evinde ağırlıyor.
İsveç v Norveç
September 08,2019
21:45

2020 Avrupa Şampiyonası elemelerinde F grubunda İspanya’nın ardından gruptan çıkacak takım büyük bir merak ile bekleniyor. Bu noktada İsveç ile Norveç’in kıyasıya bir çekişmesi var. Grupta her takım İspanya’ya mağlup olduğu için, sonrasında kendi aralarında yapacakları karşılaşmalar önem kazanıyor. İsveç, İspanya haricinde bütün maçlarını kazanıp Norveç ile berabere kalarak ikinci duruma geldi. Norveç ise Romanya ile beklenmedik bir beraberlik aldığından üçüncü sırada. Şimdi bu iki güçlü takım bir kez daha karşı karşıya geliyor. Kazanan büyük ihtimalle ikinciliği alacak ve beklenmedik bir puan kaybı yaşamazsa Avrupa Şampiyonası’na gidecek. Gerçi bu tür turnuvalarda son dönemde beklenmedik mağlubiyetler ve puan kayıpları görülüyor olsa da ne Norveç ne de İsveç ikinciliği ele geçirirse kolay kolay bırakmaz.

BONUS: 600TL'YE KADAR 150%
Şimdi Oyna
  • Her iki takım da hafta içi kolay mücadelelere çıktılar. İsveç deplasmanda Faroe Adaları’nı 0-4 gibi farklı bir skor ile geçerken Norveç evinde Malta’yı 2-0 yendi. Herkes daha farklı bir sonuç beklerken Norveç’in sadece iki gol atmış olması oyuncuların kafasında esas olarak İsveç maçı olduğunun en büyük göstergesi.
  • İsveç evindeki mücadelede favori durumda. Vikingler bu maçtan beraberlik ile de ayrılsa ikinciliği devam ettirecek durumda. Romanya alttan her iki takımı da tehdit ediyor görünse de İsveç’in Romanya’yı bir daha yenmesi veya alacağı beraberlikler bu tehlikeye büyük bir önem vermiyor.
  • Norveç için bu maçı kazanmak şart. Zaten Malta mücadelesinde de futbolcuların akıllarının esas olarak İsveç ile yapılacak olan mücadelede olduğunu gördük. Şayet Norveç üzerindeki baskıyı atabilirse maça ortak olur. Diğer durumda İsveç saha avantajını da kullanıp galibiyete yakın isim kalır.
  • İsveç sahasında oynayacağı maçta atak bir oyun sergileyecektir ancak defansı boş bırakmayacaktır. Kimi zaman Norveç’in üzerine gelmesine izin de verse, özellikle rakipten topu kapıp hızlı atağa çıkmaya önem verecektir. Şayet ilk devre istedikleri golü bulurlarsa oyunun hızını düşürüp, rakibin beklemediği anda gol bulmaya çalışırlar.

İsveç ile Norveç arasındaki maçta beraberlik ihtimali ağır basıyor. Her iki takım için de maç oldukça önemli. İsveç, Türkiye karşılaşmasındaki gibi öne geçtiği maçta bu sefer geri düşmez. Karşılıklı goller beklendiği gibi 2,5 üstü ihtimali de yüksek. Ayrıca her iki devrede de gol görmemiz büyük olasılık.

Bahis yap -