Türkiye’nin Toparlanması Lazım

Türkiye bu hafta Moldova'ya konuk oluyor.
Moldova v Türkiye
September 10,2019
21:45

Tarihi bir fark atmak için çıktığı Andorra karşısında son dakikada köşe vuruşundan Ozan Tufan’ın golüyle galip ayrılan Türkiye şimdi Moldova deplasmanında. Andorra ile birlikte grubun en zayıf takımlarından olan Moldova bugüne kadar tek galibiyet aldı o da Andorra karşısında evinde çıktığı mücadelede. Onun dışında Türkiye de dahil diğer oynadığı takımlara hep mağlup oldu. Ancak Andorra karşısında zor anlar yaşayan Türkiye’nin kapalı defansı açmakta zorlandığını gördükten sonra buna göre bir taktik izleyeceklerdir. Ayrıca ay yıldızlıların oyunu geriden başlatırken stoperler yerine topu Emre Belözoğlu’nun oyuna sokması da Türkiye’nin eksilerinde. Şayet Moldova ilk devre gol yememeyi başarırsa beraberlik için bir şansı olur. Yoksa Türkiye Andorra’ya atamadığı golleri Moldova kalesine gönderecektir.

BONUS: 2000TL'YE KADAR 200%
Şimdi Oyna
  • Haftasonu Andorra karşısında tek kale maç oynamasına karşın aradığı golü son saniye buldu. Bu sefer deplasmanda olmanın dezavantajı nedeniyle golü daha erken bulmaya bakacaktır. Türkiye’nin başlıca sorunlarından biri kapalı defans oynayan rakibine karşı oyunu oldukça geriden başlatıp, oyunu kuracak kişiye doğru ilerlememesi. Bunun yanında uzun bir oyun oynadığı için oyuncuların yorgunluğu daha fazla oluyor.
  • Moldova Türkiye karşısında kalesine kapanacaktır. Sonrasında topu kapıp hızlı çıkmaya çalışacaktır. Ancak kontra ataklar dışında Moldova gol atmak için de pozisyon yaratacaktır. Yani Andorra gibi sürekli kendi kalesinde olacağını düşünmek yanlış olur. Fransa’ya attıkları tek golün kendi sahalarında olduğu kesinlikle göz ardı edilmemeli.
  • Türkiye bu hafta galibiyet için ilk dakikadan itibaren rakip yarı sahaya yığılmaya çalışacaktır. Orta sahadaki ikili mücadelelerde kapılan toplar ay yıldızlılar için büyük bir önemde olacak. Fakat, kaptırılan toplar veya Moldova’nın hızlı ataklarında geriye dönüşler önemli. Şenol Güneş ayrıca takımın gol sorununu çözmek için de bir yol bulmaya çalışacaktır.
  • Avrupa Şampiyonası’na katılmak gibi hiçbir umudu olmasa da Moldova bu hafta en azından bir beraberlik almak ve futbolda bir yol kat ettiğini taraftarlarına göstermek isteyecektir. Fransa’dan dört gol yemelerine karşın bir gol atmayı becermiş olmaları onları bu hafta evlerindeki maçta daha hırslı ve özgüvenli yapacaktır.

Moldova ile Türkiye arasındaki maçta favori doğal olarak ay yıldızlılar. Ancak son Andorra maçından sonra Türkiye’nin gol sorununu çözememesi halinde Avrupa Şampiyonası’na katılamayacağı da konuşuluyor. Bütün bu söylentilere son vermek adına Türkiye bastıracaktır. Karşılıklı gol olma ihtimalinin bulunduğu maçta 2,5 altı daha makul görünen bir oran.

Bahis yap -